ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3124359
*
nr 312 4359
Spegel
med relief, H.105
Utrop:
1.200 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 12:28:04
1
800 kr
3/5 08:03:37
1
2.000 kr
3/5 13:33:45
2
900 kr
3/5 13:36:21
2
1.100 kr
3/5 15:36:27
3
1.500 kr
3/5 15:37:13
3
2.000 kr
3/5 15:38:14
3
2.100 kr
3/5 15:40:03
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: relief spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29
*
Spegel
nr 312 4359
Spegel
med relief, H.105
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 12:28:04 | 1 | 800 kr |
3/5 08:03:37 | 1 | 2.000 kr |
3/5 13:33:45 | 2 | 900 kr |
3/5 13:36:21 | 2 | 1.100 kr |
3/5 15:36:27 | 3 | 1.500 kr |
3/5 15:37:13 | 3 | 2.000 kr |
3/5 15:38:14 | 3 | 2.100 kr |
3/5 15:40:03 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: relief spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29